Biudžetinė įstaiga, kodas - 302837241, Ateities g. 43, Ignalina | Tel. +370 682 13864 | muziejus@ignalina.lt

Rudens spalvos Ignalinos krašto muziejuje

Sausio 19 d. 16 val. pristatyta Aldonos Jakubovskienės personalinė paroda „Rudens spalvos“. Parodos autorės gyvenimas glaudžiai susijęs su Ignalinos kraštu. Aldona gimė Strigailiškyje, baigė Ignalinos vidurinę mokyklą. 1978 m. įgijo dailininko-keramiko specialybę Lietuvos valstybiniame dailės institute (dabar Vilniaus dailės akademija). Grįžusi į Ignaliną dirbo dailininke, keramikos būrelio vadove. Dabar yra laisva menininkė. Nuo 1979 m. dalyvauja respublikinėse, tarptautinėse ir regioninėse parodose bei pleneruose. Aldona yra surengusi 7 personalines keramikos darbų , 2 akvarelės darbų parodas. Taip pat fotografijos parodą „Žiemos formos“, tai pirmoji fotografijos paroda iš sumanyto ciklo „Metų laikai“.  Kaip sako autorė: „Esame apsupti labai gražios gamtos, o metų laikai jai prideda ypatingo žavesio“.

Ruduo! Gražiausias rudens metas kai medžiai nusidažo ryškiausiomis spalvomis, o įvairiaspalviai lapai nukloja žemę. Aldonai kilo mintis per lapų grožį perteikti „Rudens spalvas“. Nufotografavo šimtus skirtingų medžių ir krūmų lapų.  O parodoje eksponuojama tik nedidelė dalis lapų nuotraukų, kurios perkeltos ant drobių. Kalbantis su parodos autore, ji atskleidė įdomu faktą, kad nuo parodos idėjos gimimo iki jos įgyvendinimo turi praeiti 3 metai. Šiemet subrendo „Rudens spalvų“ paroda. Prie parodos prisidėjo ir autorės sūnus Justinas, kuris skaitmeninius lapų vaizdus pritaikė perkėlimui ant drobių. Aldonai labiausiai įstrigo riešutmedžio lapai, kurie pakerėjo išskirtine lapo struktūra, o spalvingiausius ir gražiausius lapus turi kriaušė. „Metų ciklo“ parodose Aldona nori perteikti metų laikus kitaip, kaip dar niekas to nedarė. Renginio metu sužinojome, kad menininkė jau 2 metus gvildena parodos „Vasara“ idėjas, todėl paroda turėtų pasirodyt jau kitais metais. 

Renginio metu Aldoną sveikino dukra Julijas ir sūnus Justinas, anūkai, buvusi bendradarbė Nijolė Trinkūnienė, rašytoja Gintarė Adomaitytė, draugai ir kaimynai. Susirinkusieji šiltais žodžiais atsiliepė apie parodą ir menininkei linkėjo neprarasti užsidegimo kurti. Muzikinę programą dovanojo Indrė Gruodienė.