Biudžetinė įstaiga, kodas - 302837241, Ateities g. 43, Ignalina | Tel. +370 682 13864 | muziejus@ignalina.lt

Apie muziejų

Istorija

Ignalinos krašto muziejus įsteigtas Ignalinos rajono savivaldybės tarybos 2012 m. birželio 27 d. sprendimu, o lankytojams duris atvėrė 2012 m. spalio 6d.

Muziejus atidarytas Ignalinos etninės kultūros centro sukauptos istorinės dokumentikos ir etnografijos kolekcijų pagrindu. Etninės kultūros centras (vėliau etnokultūros filialas)  Ignalinoje buvo įsteigtas 1992 m.  20 metų šios įstaigos darbuotojai rūpinosi etninės kultūros puoselėjimu ir populiarinimu: rinko ir fiksavo etninės kultūros palikimą, kaupė ir tvarkė istorinę, etnokultūrinę medžiagą, organizavo seminarus, tradicines šventes, etnokultūrines ekspedicijas, įvairias parodas, tautodailininkų plenerus, leido informacinius leidinius ir garso įrašus. Šiuo metu visą veiklą tęsia įsteigtas Ignalinos karšto muziejus. Dabar muziejus tai ne tik vieta, kur saugomi ir kaupiami eksponatai, kur ateiname pasižiūrėti naujų parodų, etnografinių eksponatų. Muziejuje galime kurti, ieškoti, atrasti, išbandyti, mokytis ir išmokti. Tai pažinimo namai, tai erdvė, kurioje laiką leidžia tiek jaunas, tiek vyresnis lankytojas. Siūlome įdomias kūrybines veiklas netradicinėse aplinkose, kviečiame žaisti lavinamuosius žaidimus, dalyvauti pažintinėse viktorinose, atrasti naujus edukacinius užsiėmimus. Keliaudami po Ignalinos apylinkes nepamirškite užsukti į Ignalinos krašto muziejų. Čia geriau susipažinsite su šio ežerų ir miškų krašto papročiais, kultūra ir istorija.

Ignalinos krašto muziejus turi ir savo atskirą filialą – Rojaus kaime įsikūrusį Adomo Hrebnickio memorialinį muziejų. Jis skirtas XIX a. pab. – XX a. pradžioje dirbusiam profesoriui, pomologui A. Hrebnickiui, visą savo gyvenimą skyrusiam vaismedžiams tyrinėti ir naujoms jų rūšims išvesti.