Biudžetinė įstaiga, kodas - 302837241, Ateities g. 43, Ignalina | Tel. +370 682 13864 | muziejus@ignalina.lt

Muziejus atšventė 10 metų jubiliejų

Rudens atėjimas – mums ypatingas, nes muziejus skaičiuoja jau dešimtąjį savo gimtadienį.  Tad spalio 6 d. muziejuje vyko iškilmingas 10 – ties metų veiklos jubiliejinis renginys. Pirmas dešimtmetis – daug tai ar mažai? Šis klausimas dažnai skambėjo viso renginio metu. Muziejininkams – tai ilgas, gražus ir margaspalvis kelias, nes jie tą kelia matuoja nuveiktais darbais. Kitiems, tai tik kelio pradžia, nes daugelis jau mini daug didesnius ir svaresnius gimtadienius.

Renginį pradėjusi muziejininkė Agnė Galatiltienė papasakojo koks muziejus buvo, kokiu keliu ėjo ir koks jis yra šiandien. Ignalinos krašto muziejus įsteigtas Ignalinos rajono savivaldybės tarybos 2012 m. birželio 27 d. sprendimu, o lankytojams duris atvėrė 2012 m. spalio 6 d. Muziejus atidarytas Ignalinos etninės kultūros centro sukauptos istorinės dokumentikos ir etnografijos kolekcijų pagrindu. Etninės kultūros centras (vėliau etninės kultūros skyrius) Ignalinoje buvo įsteigtas 1992 m. 20 metų šios įstaigos darbuotojai rūpinosi etninės kultūros puoselėjimu ir populiarinimu: rinko ir fiksavo etninės kultūros palikimą, kaupė ir tvarkė istorinę, etnokultūrinę medžiagą, organizavo seminarus, tradicines šventes, etnokultūrines ekspedicijas, įvairias parodas, tautodailininkų plenerus, leido informacinius leidinius ir garso įrašus. Šį darbą dabar tęsia įkurtas Ignalinos krašto muziejus. Simboliška ir labai džiugu, kad Ignalina būtent Muziejų metais įsirašė į Lietuvos muziejų istoriją. O spalio 6-oji tapo labai svarbia istorijos dalimi.

Šventės  metu buvo pristatytas katalogas „Ignalinos krašto muziejui – 10 metų“. Bėgant per muziejaus dešimtmetį kataloge prisiminta 10 skirtingo pobūdžio parodų , 10 įdomiausių renginių ir istorijos ekspozicijų. Taip pat papasakota apie čia dirbančius ir dirbusius darbuotojus, bei 10 mūsų kraštiečių, lankytojų nuomonių apie muziejų. Katalogo viršelį puošia afišos, kurios kvietė į muziejuje organizuojamus renginius. Katalogą išleido ir spausdino „Utenos Indra“, o leidinį parengė muziejaus direktorė Renata Veličkienė. Visi susirinkusieji katalogą gavo dovanų ir kartu galėjo pakeliauti per dešimties metų istoriją. Nesutinkame, kai žmonės sako, kad muziejai yra nuobodūs ir pasenę,  mes žinome, kad jie tokie nėra. Ir jei pagalvotume apie tai, kad pasaulyje neliktų muziejų, tai suprastume, kad kartu neliktų ir praeities, sukauptų kolekcijų, įdomių pomėgių įprasminimo. Muziejai yra ne tik atminties išsaugojimo ir tyrimo, bet ir kultūros, edukacijos įstaigos, kurių misija susijusi su visuomenės tobulėjimo skatinimu. Tad reikia manyti, kad muziejai gyvuos ilgai, o Ignalinos krašto muziejus švęs dar ne vieną gražų gimtadienį. Antroji renginio dalis buvo skirta svečių sveikinimams. Šventėje dalyvavo ir muziejaus kolektyvą sveikino artimiausi kaimynai, bičiuliai, renginių partneriai: Ignalinos rajono savivaldybė, Utenos rajono savivaldybės atstovės, Ignalinos viešoji biblioteka, Ignalinos kultūros centras, Ignalinos „Šaltinėlio“ mokykla, Miko Petrausko muzikos mokykla, Ignalinos rajono turizmo informacijos centras, Ignalinos seniūnija, Aukštaitijos nacionalinis parkas, Švietimo pagalbos tarnyba, Ignalinos rajono švietimo ir sporto paslaugų centras, Ignalinos Česlovo Kudabos gimnazija, Vidiškių  ir Didžiasalio gimnazijos bei kolegos iš kitų muziejų (Utenos, Molėtų ir Švenčionių). Sveikinimo žodžius tarė ir istorijos mokytoja Audronė Tijūnelienė, menininkė ir labai aktyvi muziejaus dalyvė Nijolė Trinkūnienė ir kiti svečiai. Jų buvos tiek daug, kad net sunku visus ir išvardinti. Daug šiltų žodžių ir palinkėjimų buvo pasakyta, daug dovanų ir gėlių padovanota.

Po lin­kė­ji­mų – muzikinė gim­ta­die­nio da­lis: styginių instrumentų muzikos koncertas. Dalyvavo Ingrida Rupaitė (smuikas) ir Roma Jaraminaitė (violončelė). Jų atliekami muzikiniai kūriniai sukūrė nepakartojamą šventinę atmosferą . Ir koks gi gimtadienis be šventinio torto. Po muzikinės programos visi buvo pakviesti pasivaišinti ir prie arbatos puodelio pasišnekučiuoti apie ateities planus. O renginį užbaigė ekskursija 10 metų – 10 eksponatų“. Jos metu lankytojai žaismingai supažindinti su eksponatais ne tik juos apžiūrint, pamatant, bet liečiant ir girdint. Muziejuje eksponatų yra daugiau kaip 7 000, o parodoje buvo pristatyta tik 10, tiek, kiek metų skaičiuoja  pats muziejus.  Paroda veiks dar visa spalio mėnesį, tad užsukite pamatyti tų, kurie, atrodė muziejininkams įdomiausi ar brangiausi.

Dėkojame visiems dalyvavusiems muziejaus šventėje, nes geriausia kas gali nutikti bet kurioje veikloje, tai nuolatinis tobulėjimas ir jausmas, kad augi ir kuri. O geriausias indikatorius, tai jūsų padėkos, noras bendradarbiauti ir žinojimas, kad muziejus Ignalinos krašto žmonėms reikalingas.