Kovo 3 dieną Ignalinos krašto muziejaus mažojoje parodų salėje vyko, tautodailininkių Birutės Viršilaitės ir Irenos Balčienės vytinių juostų parodos uždarymas ir edukacija. Menininkės papasakojo ne tik apie vytinių juostų vijimo būdus, spalvas, kompozicijas, juostų simbolius, bet ir parodė visą procesą, kaip gimsta juostos. Dainomis susitikimą papuošė rajono literatų klubo ,,Lelija“ narė Olga Paukštienė.
Vytinės juostos – vienos iš seniausių lietuvių tradicinių audinių. Senovėje juostos buvo naudojamos drabužiams susirišti, dovanojamos, siekiant kitam žmogui parodyti dėmesį, taip pat buvo reikšmingas jungtuvių simbolis, į juostas vystyti krikštijami naujagimiai ar pažymimos kitos svarbios progos. Šiandieną vytinė juosta yra neatskiriama tautinio kostiumo dalis. Istoriniai duomenys teigia, jog pačios seniausios vytinės juostos yra rastos Prienų rajone turtingos moters kape. Džiugu, kad jos atkeliavo iki mūsų laikų. Nemažai jų turi sukaupę įvairūs Lietuvos kraštotyriniai muziejai. Nors vytinės juostos yra paplitę ir po visą pasaulį (Šiaurės ir Pietų Amerikos indėnų kultūrose, Indonezijoje, Azijoje, visoje Europoje, net kai kur Afrikos tautose), juostų pynimo, vijimo ir audimo tradicija buvo išsaugota būtent lietuviškame kaime.
Tad prisiminkime, kad kaip ir anksčiau taip ir šiandien unikalios juostos gali tapti mūsų šeimos ar įsimintinos progos simboliu, gali būti kaip papuošalas ar praktiška bei išskirtinė jūsų stiliaus detalė.