Biudžetinė įstaiga, kodas - 302837241, Ateities g. 43, Ignalina | Tel. +370 682 13864 | muziejus@ignalina.lt

Vilniaus knygų mugėje pristatyta dainų rinktinė

Vasario 22 d. Vilniaus knygų mugėje buvo pristatyta žymiausios Ignalinos krašto tautosakos pateikėjos Kristinos Skrebutėnienės dainų rinktinė „Žalioj girioj paukštės giema“. Knyga ir dainų įrašai išleisti įgyvendinant Lituanistikos tradicijų ir paveldo įprasminimo programos tęstinį projektą, kurį iš dalies parėmė Kultūros ministerija.

Dainų rinktinė ir įrašai pristatyti gausiam būriui susirinkusių. „Galiu save drąsiai vadinti Kristinos Skrebutėnienės ambasadore“, – sakė Ignalinos r. Didžiasalio „Ryto“ gimnazijos mokytoja Nijolė Keraitienė. Ji pristatė Kristinos gyvenimo istoriją, tautosakos palikimo puoselėjimą mokykloje, pasidalino prisiminimais apie susitikimus su Dainų karalienės giminaičiais bei rengtų vakaronių akimirkomis. N. Keraitienės straipsnis „Stiprių moterų žemė“ išleistas ir dainų rinktinėje. Knygos pristatymą tęsė viena iš knygos sudarytojų Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto Tautosakos archyvo skyriaus vyresnioji mokslo darbuotoja dr. Austė Nakienė. „Ji buvo Dainų karalienė, kurios dainų per dieną buvo neįmanoma užrašyti“, – sakė mokslininkė. Visas, kadaise K. Skrebutėnienės padainuotas dainas, anot dr. A. Nakienės, reikia išjausti, o daugiausiai įvairių jausmų išgyveno dainas atliekantys Ignalinos krašto folkloro ansamblio „Čiulbutė“ nariai. Pristatyme dalyvavo ir ansamblio vadovė bei knygos sudarytojų grupės narė Sigutė Mudinienė, jie kartu su kolektyvu vainikavo knygos pristatymo renginį. Šįkart ansamblis „Čiulbutė“ parengė dainų ir pasakojimų programą pristatančią K. Skrebutėnienės gyvenimą. Klausytojų akyse pasirodžiusios ašaros bylojo apie dainomis ir istorija paliestas jų širdis. Kartu su knyga išleisti dainų įrašai, kurie publikuojami Ignalinos krašto muziejaus svetainėje ir „Youtube“ kanale.

Knygos pristatyme dalyvavo K. Skrebutėnienės proanūkė Dalia – Dainų karalienės dukros Juzefos anūkė. Jai buvo padovanota dainų rinktinė „Žalioj girioj paukštės giema“.

Muziejininkė Agnė Galatiltienė