Biudžetinė įstaiga, kodas - 302837241, Ateities g. 43, Ignalina | Tel. (8 386) 53147 | muziejus@ignalina.lt

Sausio 27 d. minima Tarptautinė Holokausto aukų atminimo diena

Lietuvos miestuose ir miesteliuose iki Antrojo pasaulinio karo gyveno gausios žydų bendruomenės. Kartais jos sudarydavo daugiau nei pusę miestelio gyventojų. Šių bendruomenių gyvenimo būdas ir papročiai gerokai skyrėsi nuo lietuvių ir kitų tautybių miestelių gyventojų.

Ignalinos krašto muziejus kasmet minėdamas Tarptautinę Holokausto aukų atminimo dieną organizuoja parodas. Šiais metais sausio 23 -31 dienomis kviečiame apsilankyti parodojeKupiškio žydų bendruomenė. Praeities ir dabarties sąsajos“. Parodos rengėjas – Kupiškio etnografijos muziejaus. Kupiškio muziejus kartu padovanojo ir knygų „Kupiškio krašto žydų bendruomenės pastatai ir paminklai“ bei „Kupiškyje gaminti žydų virtuvės valgiai“. Knygų kiekis ribotas, tad norintys savo bibliotekoje jas turėti, turėtų paskubėti. Tikimės, kad knygos suteiks ne tik naujų žinių, bet ir paskatins pasigaminti žydų virtuvės valgių.

Tarptautinė Holokausto aukų atminimo diena minima sausio 27 dieną. 1945 metais šią dieną buvo išlaisvinta Aušvico (Osvencimo) koncentracijos stovykla Lenkijoje, kurioje dujomis, kankinimais, badu buvo nužudyta daugiau nei milijonas žmonių. Lietuvos žydų (litvakų) bendruomenė ragina prisijungti prie pasaulinės atminimo akcijos #WeRemember #MesPrisimename  bei taip išreikšti savo pilietinę poziciją prieš bet kokias neapykantos apraiškas ir pagerbti Holokausto aukas.