Biudžetinė įstaiga, kodas - 302837241, Ateities g. 43, Ignalina | Tel. (8 386) 53147 | muziejus@ignalina.lt

Laimos Dzigaitės žolynų grafikos paroda

Liepos 1-30 d. menininkės, žolynų grafikės, Laimos Dzigaitės kūrinių paroda

Parodoje pristatomi Laimos darbai, tai kvietimas pažvelgti į savo vidų  ir prisipažinti, kad nieko brangesnio šioje žemėje nėra, kaip tik mūsų ryšys su supančia gamta, per tūkstantmečius puoselėta ir garbinta mūsų protėvių.

 

Gimiau Ukmergėje. Vaikystėje vasaras leisdavau kaime. Vadinu tą gyvenimo tarpsnį „Didžiąja mano akademija“. Mokiausi Kauno Antano Martinaičio dailės mokykloje, esu dėkinga daugybei puikių mokytojų. Mėgau akvarelę, kūriau grafikos technika, net drožinėjau. Po klaidžiojimo menų įvairovėje Dievas į mano rankas įdėjo žolyną. Taip prieš dvidešimt devynis metus pradėjau kurti savita technika, kurią vadinu – žolynų grafika. (Japonijoje oshibana labai populiari).

Pavasaris, vasara, ruduo – metas susirinkti žolynams ir gėrėtis mus supančiu pasauliu, sukaupti savo širdyje visa, ką regiu ir jaučiu.

Tuomet, kai spalvų paletė gamtoje išblanksta, ateina kūrybos metas, žolynai “kuždėdami” dėliojasi į paveikslus, užlieja „malonių lietus“ padedantis kitaip matyti, pajusti gyvybę sudžiūvusiuose augaluose.

Parodos – pasidalijimas šia malone ir dėkingumas už visas dovanas, už artimuosius ir bičiulius, už mokytojus ir globėjus, už tėvynę ir nuostabų jos grožį.

Žolynais “tapyti” šventųjų paveikslai be veido bruožų, tarsi po “šydu” Įsižiūrėkite, gal juose pamatysite savo senelės, mamos, gal mylimo ar kadais sutikto žmogaus veidą, gal tai – Jus globojančio šventojo veidas. Kviečiu atverti širdis, žvelgti ne tik akimis.

Savo namuose esu įkūrusi galeriją-studiją „Žolynų kampas”, kuri yra atvira visiems. Joje rengiu susitikimus ir kūrybines dirbtuves visiems besidomintiems.

Laima Dzigaitė

 

Mob. tel. 8 682 50938, el. paštas l.dzigaite@yahoo.com

Laimos Dzigaitės privati galerija „Žolynų kampas”,

Bažnyčios g. 29, Ukmergė, tel.: 8 682 50938