Biudžetinė įstaiga, kodas - 302837241, Ateities g. 43, Ignalina | Tel. +370 682 13864 | muziejus@ignalina.lt

Lininės metamarfozės

2021 m spalio 18-29 dienomis Ignalinos krašto muziejaus parodų salėje

veiks Silvijos Juozelskytės-Vaičiulienės kūrybos paroda

Lininės metamorfozės.

 

Silvijos Juozelskytės-Vaičiulienės tekstilės kūryboje linas užima ypatingą reikšmę, yra viena iš pagrindinių meninės raiškos priemonių. Parodoje Lininės metamorfozės autorė aktualizuoja liną kaip augalą, iš kurio išgaunamas siūlas. Tuo pačiu akcentuoja ypatingą lino vietą lietuvių tautosakoje ir pasaulėjautoje. Autorei įdomus augalo virsmo procesas, prasidedantis nuo sėklos, pereinantis į želmenį, kuris, įveikęs kančių kelią, tampa pluoštu, galiausiai yra suverpiamas ir išaudžiamas. Menininkė siekia perteikti augalo metamorfozę iš vieno būvio į kitą, nuoseklią virsmo seką.

Ekspozicija sudaryta iš dviejų dalių. Konceptualiąją dalį reprezentuoja lininiai objektai ir fotografijos. Nuotraukose užfiksuotas linijinis tilto atramų raštas čia pat persikelia į menininkės išaustus rankšluosčius. Eksperimentinėje parodos dalyje rodoma stalo instaliacija iš lininių pakulų ir siūlų, senovinių rankomis verptų gijų ir sėmenų.

 

Lininės metamorfozės atskleidžia autorei svarbų, su linininkystės tradicija besisiejantį kultūrinį kontekstą, skatina permąstyti lino reikšmę praeityje ir dabar. Šia paroda menininkė aktualizuoja ir sykiu kviečia diskusijai apie pakitusias linų auginimo tradicijas Lietuvoje, išreiškia savo asmeninę svajonę apie šių tradicijų atgimimą.

Silvija Juozelskytė-Vaičiulienė (g. 1977) – tekstilės menininkė, dizainerė. 2000– 2006 m. baigė tekstilės studijas Vilniaus dailės akademijoje. 2005–2006 m. mokėsi tekstilės dizaino Nacionaliniame meno ir dizaino koledže, Dubline. 2014–2016 m. baigė dailės terapiją VDA.

Lietuvos dailininkų sąjungos narė, LDS tekstilės sekcijos pirmininkė ir Tarybos narė, Lietuvos dizaino forumo narė.

2014m.suteiktas meno kūrėjo statusas.

Aktyviai dalyvauja tekstilės ir dizaino parodose Lietuvoje ir užsienyje.

 

 

Book Online