Biudžetinė įstaiga, kodas - 302837241, Ateities g. 43, Ignalina | Tel. (8 386) 53147 | muziejus@ignalina.lt

Pristatytas leidinys – brošiūra „Dūkšto atminties takais“

Gegužės 25 d. Ignalinos rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Dūkšto filiale buvo pristatyta Ignalinos krašto muziejaus lėšomis išleista Antano Karmono brošiūra „Dūkšto atminties takais“.

Antanas Karmonas gimė Dvilonių k. Švenčionių r. Dirbo Ignalinos r. mokyklose matematikos mokytoju ir mokyklos vadovu. Per kelis dešimtmečius sukauptą informaciją apie Šiaurės Rytų Lietuvos istorinį ir kultūrinį etninį paveldą apibendrinti pradėjo tik išėjęs į pensiją.

Brošiūros įvadinėje dalyje autoriaus vizualus žvilgsnis ir publicistiniai pamąstymai apie šiandienos Dūkšto miestą, praeities ir dabarties krašto žmones. Pagrindinėje dalyje trumpai aprašoma buvusios Dūkšto valsčiaus teritorijos gamtinio paviršiaus įvairovė ir jos savitumai, akcentuojama gamtonaudos svarba, minimi gynybiniai įrenginiai, piliakalniai ir kt.

Norintys turėti brošiūrą galite užsukti į Dūkšto biblioteką, Ignalinos krašto muziejų ar muziejaus filialą Rojuje, prof. A. Hrebnickio muziejų.