Biudžetinė įstaiga, kodas - 302837241, Ateities g. 43, Ignalina | Tel. +370 682 13864 | muziejus@ignalina.lt

Pristatyta paroda „Objektas ir detalė: akmens amžiaus estetikos pasaulis“

Kovo 26 d. Ignalinos krašto muziejuje pristatyta Lietuvos nacionalinio muziejaus paroda. „Vienintelė akmens amžiaus žmogaus mokytoja buvo jį supanti aplinka – visa gamtos įvairovė, jos ciklų kaita, kraštovaizdžiai. Estetikos jausmą jis atrado tobulai funkcionuojančioje gamtos tvarkoje. Akmens amžiaus žmogus gyveno, mokėsi ir kūrė imituodamas gamtą, joje prisitaikydamas, gaudamas iš jos tai, ko reikia išgyvenimui.“ Taip rengėjai, Lietuvos nacionalinis muziejus, įveda į keliaujančią archeologijos ir fotografijos parodą „Objektas ir detalė: akmens amžiaus estetikos pasaulis“.

Parodos idėja gimė pamačius archeologo Luko Gaižausko surastą ornamentuotą irklą. Kol kas tai vienintelis toks objektas, gamintas daugiau nei prieš 5 tūkstančius metų, aptiktas Šventojoje, buvusio ežero protakoje, kurioje intensyviai žvejota. Šioje parodoje eksponuojami išskirtiniai objektai, pagaminti iš titnago, akmens, kaulo ir rago, medžio, keramikos, gintaro. Parodą pristatė parodos kuratorė Lietuvos nacionalinio muziejaus archeologė Dalia Ostrauskienė. Kalbėjo ir parodos partneriai – Vilniaus paslaugų verslo profesinio mokymo centro fotografė Jogailė Butrimaitė. Parodos atidaryme dalyvavo Vilniaus dailės akademijos Telšių fakulteto doc. dr. Gvidas Slah. Jis skaitė paskaitą „Detalė ir objektas: akmens amžiaus estetikos pasaulis“ ir renginio dalyviams demonstravo, kaip reikia pasigaminti akmens amžiaus įrankius. Parodos organizatorius ir partnerius pasveikino į renginį atvykęs Ignalinos rajono savivaldybės mero pavaduotojas Imantas Umbražiūnas. Ignalinos krašto muziejaus direktorė dr. Regina Mikštaitė-Čičiurkienė dėkojo už unikalią parodą ir įteikė simbolines muziejaus dovanas parodos organizatoriams.

Archeologijos ir fotografijos parodoje eksponuojami prieš kelis tūkstančius metų pagaminti daiktai, kurie byloja apie anuomet gyvenusias skirtingų kultūrų bendruomenes. Ignalinos gyventojai ir svečiai išskirtines muziejines vertybes ir fotografijas kviečiami apžiūrėti iki gegužės 13 d.

Parodos „Objektas ir detalė: akmens amžiaus estetikos pasaulis“ dizainerė Urtė Rimkevičiūtė.

Rėmėjas VšĮ „AKIRAČIAI“.

Renginio nuotraukų autorė Agnė Kanapienytė.

Daugiau nuotraukų Ignalinos krašto muziejaus Facebook paskyroje: https://www.facebook.com/ignalinosmuziejus