Biudžetinė įstaiga, kodas - 302837241, Ateities g. 43, Ignalina | Tel. (8 386) 53147 | muziejus@ignalina.lt

Paminėta Sausio 13-oji – Laisvės gynėjų diena

Minėjimas tradiciškai prasidėjo pilietine akcija „Atmintis gyva, nes liudija“, languose dešimčiai minučių uždegant vienybės ir atminimo žvakutes. Vėliau, 16 val. visi rinkosi  Ignalinos krašto muziejuje. Buvo prisiminti laisvės gynėjai, kalbėta apie laisvės kainą, pristatyta R. Požerskio istorinių fotografijų paroda, klausytasi kanklių muzikos. Minėjime kalbėjo Ignalinos rajono savivaldybės mero pavaduotojas Juozas Rokas, branginti laisvę kaip vertingiausią dovaną kvietė savivaldybės administracijos direktorė Jūratė Balinskienė. Renginyje dalyvavo gynėjai Albinas Gruzdys  ir Žilvinas Bulovas. Jiems, Sausio 13-oisos medalininkams, įteiktos savivaldybės atminimo dovanos.

Laisvės gynėjų dienai skirtos fotografijų parodos autorius – žinomas Lietuvos fotomenininkas, daugelio fotografijos albumų autorius, parodų dalyvis, fotografas Romualdas Požerskis. 1991 m. fotografo užfiksuotose fotografijose Lietuvos Respublikos Aukščiausiosios Tarybos deputatų, Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarų, Lietuvos laisvės gynėjų, Lietuvos dvasininkų, politikų, žurnalistų veidai, portretai, liudijantys istorinės akimirkos dramą, įtampą, baimę, dvasios stiprybę, pasiryžimą stovėti iki pergalingos pabaigos. Šią parodą parengė Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarijos Parlamentarizmo istorinės atminties skyrius

Renginį papuošė  atlikėjų Agotos Zdanevičiūtės ir Tomos Čepaitės dueto dainų ir kanklių muzika.

Žmogus kiekvienu savo gyvenimo tarpsniu vis kitaip jaučia Lietuvą, jos būtį. Prasminga buvo ne tik pamąstyti apie 1991-ųjų metų Sausio 13-osios įvykius, apie aukas, bet ir pabūti visiems kartu, pajusti ryšį ir bendrumą, sutvirtinti savo tikėjimą, kad agresijos atveju Lietuva vėl susikibtų už rankų.

Nuotraukų autorius Tomas Grikinis