Biudžetinė įstaiga, kodas - 302837241, Ateities g. 43, Ignalina | Tel. +370 682 13864 | muziejus@ignalina.lt

Medžių ir žmonių gyvenimai

Sausio 26 d. Ignalinos krašto muziejuje vyko paskaita su pasidainavimais „Žmogaus gyvenimas, kaip medis“. Renginyje dalyvavo Medardo Čoboto TAU turizmo fakulteto nariai, Švenčionėlių TAU menų pažinimo fakulteto ir Ignalinos TAU klausytojai. Dalinamės svečių, Švenčionėlių TAU klausytojų, renginio įspūdžiais:
a
„Paskaitą su pasidainavimais “Žmogaus gyvenimas, kaip medis” vedė lektorė, MČ TAU TF garbės narė Elena Dobrovolskienė. Renginyje dalyvavo viešnios iš Vilniaus: moterų vokalinis ansamblis, M. Čoboto TAU Turizmo fakulteto prodekanė Vilė Lauruševičienė, Seimo narės A. Širinskienės patarėja dr. Janina Balsienė.
Lektorė pasakojo apie savo nepaaiškinamą ryšį su medžiu jau ankstyvoje vaikystėje, kai ilgas valandas, užsilipusi ant virš tvenkinio pasvirusio medžio kamieno, galėjo stebėti aplinką: vandenį , augmeniją, paukščius, debesis.
Medžių ir žmonių gyvenime yra daug vienijančių savybių, tarpusavio bendravimo panašumų: medžiai, augdami grupėmis, saugo vieni kitus nuo vėjų, palaiko bendrystę per šakas, šaknis, lenktyniauja, stiebdamiesi į saulę. Atskiri medžiai atspindi žmogaus bruožus: nuoširdumą šermukšnis, natūralumą beržas, ištikimybę pušis, meilę eglė, ramybę drebulė, švelnumą lazdynas, pasitikėjimą ąžuolas.
Šeimoje vaikui gimus būdavo sodinami medžiai, skirtingi mergaitėms ir berniukams, nesodindavo tik eglės, nes ji laikoma mirties, nelaimių simboliu.
Kiekvienam metų mėnesiui priskiriamas skirtingas medis, kuris apibūdina ir tą mėnesį gimusio žmogaus būdą, kitas savybes, sėkmę. Kiekvieno medžio apibūdinimą lydėjo daina apie jį, dainuojama svečių grupės, draugiškai pritariant paskaitos klausytojams.
Laikas jaukioje, draugiškoje kompanijoje neprailgo. Po paskaitos įsiamžinome nuotraukose, apsikeitėme kontaktais, pasižadėjome bendrauti ateityje, susitikome ir pažįstamų, netgi kraštiečių.
Ačiū už kvietimą į renginį, už šiltą priėmimą, muziejaus eksponatų parodymą muziejaus direktorei dr. Reginai Mikštaitei-Čičiurkienei, Ignalinos TAU fakultetui, už smagią ir įdomią programą svečiams iš Vilniaus“.
a