Biudžetinė įstaiga, kodas - 302837241, Ateities g. 43, Ignalina | Tel. (8 386) 53147 | muziejus@ignalina.lt

Magiška Muziejų naktis

Gegužės 13-osios vakarą Ignalinos krašto muziejus pakvietė į jau tradiciniu tapusį Muziejų nakties renginį. Visus susirinkusius pasveikinusi ir gražaus vakaro linkėjusi muziejininkė Agnė Galatiltienė kvietė atrasti mažus ir didelius stebuklus kiekvienoje akimirkoje – aplankyti ekspozicijas, parodas, dalyvauti loterijoje, pasiklausyti muzikinės programos, dalyvauti edukaciniuose užsiėmimuose. Muziejaus nakties dalyvius maloniai ir jaukiai nuteikė „Šilko garsas“ gyvo garso koncertas. Muzikantų duetas pavasariškus kūrinius atliko smuiku ir gitara, o atliekamoms dainoms pritarė visi susirinkę žiūrovai. Roberta ir Gediminas juokavo, kad kitais metais, Muziejų nakties renginio metu, galime pasirodyti kaip Ignalinos choras.

Po koncerto lankytojų laukė edukaciniai užsiėmimai „Kvepiančios apyrankės“ ir „Tvarios namų dekoracijos“. Menas, istorija ir kuriami pasakojimai geriausiai atsiskleidžia tuomet, kai naudojame ne tik regą, bet ir kitas jusles – klausą, uoslę, lytėjimą. Pirmojo užsiėmimo metu macrame technika pynėme apyrankes ir jas kvėpinome eteriniais aliejais. Apie aliejų gamybą ir naudą pasakojo holistinės aromaterapijos praktikė Renata Bruyndonckx. Kiekvienas dalyvis uodžiant išsirinko labiausiai patikusį kvapą ir tik tuomet sužinojo, iš ko jis pagamintas. Atrasti žemiški, citrusiniai ir gėlių kvapai.

Antrąjį užsiėmimą vedė Nijolė Gluchovienė. Macrame technika mokė nusipinti „Gėlių sūpuokles“ – gėlių vazonėlių laikiklius. Nors iš pirmo žvilgsnio atrodė, kad tai turėtų būti lengvas ir greitas darbas, visgi pynimas pareikalavo kantrybės ir laiko. Besišnekučiuojant buvo sukurtos keturios gėlių sūpuoklės.

Besileidžiant saulei muziejaus lankytojai galėjo apžiūrėti unikalią eksponuojamą parodą „FOLK ORAS“. Parodos autorius – tarpdisciplininis tapytojas, metamodernistas Jogintas Čepulis. O magiškai jaukią atmosferą sukūrė ansamblis „Trio Nantes“, profesionalių atlikėjų trio: Gabrielė Ašmontaitė-Bačkuvienė (arfa), Julita Puidokė (fleita) ir Milda Baronaitė-Gudeikienė (sopranas).

Viso Muziejų renginio metu lankytojai galėjo dalyvauti loterijoje „Šviesa naktį“. Momentinėje loterijoje, atsakant į klausimus, lankytojai galėjo laimėti Ignalinos r. turizmo informacijos centro, viešosios bibliotekos, savivaldybės bei muziejaus prizus. O pagrindinį prizą – degustacinius pusryčius dviems – įsteigė kavinė „Šeimos virtuvė“. Jos laimėtoja, burtų keliu, paskelbta po Muziejų nakties koncerto. Pusryčius laimėjo Airūnė Katyšovė.

Pasibaigus renginiams lankytojus kvietėme leistis į magišką kelionę „Atrask muziejaus magiją”. Ekskursiją po ekspozicijas vedė muziejininkė Agnė Galatiltienė. Kartu su dalyviais atrasti stebuklai kiekvienoje ekspozicijoje: „Istorinė Ignalina“ – šalia Palūšės bažnyčios augantis ąžuolas (Prano Gudaičio paveikslas „Palūšė“, 2018 m.), „Vestuvės Ignalinos krašte“ – vitražas, kuris pasakoja miesto legendą, „Kelionė geležinkelio istorijos bėgiais“ – 1860 m. pravažiavęs pirmasis traukinys Lietuvoje, etnografinėje ekspozicijoje – 1959 m. Teklės Bagdonaitės-Apyvalienės išgelbėtas audinys iš degančio namo, Krikonių kaime.

Muziejų naktis – tradicinė, nuo 2005 m. Tarptautinės muziejų dienos proga vykstanti, akcija. Jos iniciatorius – Tarptautinė muziejų taryba (ICOM), o bendruomenės akcijos „Europos muziejų naktis“ pagrindinis organizatorius – Prancūzijos kultūros ir ryšių ministerija.

Ignalinos krašto muziejus taria nuoširdų AČIŪ visiems prisijungusiems prie akcijos „Europos muziejų naktis“ – Ignalinos rajono savivaldybei, Ignalinos kultūros centrui, Ignalinos turizmo informacijos centrui, Ignalinos viešajai bibliotekai, „Šeimos virtuvei“ bei mūsų ištikimiems lankytojams ir svečiams.

Renginio akimirkas fiksavo Tomas Grikinis.

Daugiau nuotraukų muziejaus Facebook paskyroje: https://www.facebook.com/ignalinosmuziejus/posts/pfbid02hiPBAfBJ6sQvXQvGbXVarAN2eYFKjJ7UUqwUnRLXLQWxpUV9dGSyNVB8tAncz913l