Konkurso „Aš matau tave“ uždarymo renginys

2022 metai – Jaunimo metai. Dar naujų metų išvakarėse pradėjome generuoti idėjas šių metų veikloms. Viena jų – jaunimo fotografijų konkursas „Aš matau tave“. Keturios Ignalinos įstaigos – Ignalinos krašto muziejus, Ignalinos rajono savivaldybė, Ignalinos rajono savivaldybės viešoji biblioteka, Ignalinos rajono turizmo informacijos centras – sujungė jėgas bendram projektui.

Nuo vasario iki rugpjūčio mėnesio kvietėme jaunimą (nuo 14 iki 29 m.) siųsti nuotraukas pasirinktai temai:

• Aš – savanoris (savanorystės tema);
  • Žvilgsnis (portreto tema);
  • Čempionai (pasiekimų tema);
  • Kas ne taip? (jaunimui aktualių problemų tema)
  • COOLtūra ir BetMENAS (kultūros ir meno tema).

Konkurse nusprendė dalyvauti 8 jaunuoliai. „Žvilgsnio“ temai dalyviai pateikė 6, o „BetMENO“ temai – 5 nuotraukas. Viso 11 nuotraukų, iš kurių Ignalinos krašto muziejus sukūrė parodą – skaitmeninės nuotraukos buvo perkeltos ant fotodrobių.

Rugpjūčio viduryje, konkurso estafetę perėmė Ignalinos viešoji biblioteka. Bibliotekos „Facebook“ puslapyje buvo paskelbtos nuotraukos, o tekstus kuriantys jaunuoliai buvo kviečiame sukurti pasakojimus pasirinktoms nuotraukoms. Savo laimę išbandė Jurgita Pauliukėnaitė ir Linas Martinkėnas. Jie aprašė 3 nuotraukas.

Lapkričio mėnesį metų projektas įgavo „fizinį kūną“ buvo sukurta fotografijų bei jas papildančių tekstų paroda. Lankytojai turėjo galimybę pasigrožėti nuotraukomis ir perskaityti pasakojimus. „Bet juk nuotraukų daugiau nei sukurtų tekstų“, – pagalvojome. Todėl bibliotekos darbuotojos nusprendė likusioms nuotraukoms išrinkti Ignalinos krašto legendas ir pasakas.

Gruodžio 3 d. žiemiškai, kartu su dalyviais, uždarėme jaunimo konkursą „Aš matau tave“. Renginio metu dalyviai kartu su savo artimaisiais, draugais galėjo apžiūrėti parodą, sušilti prie puodelio arbatos ir klausytis naujausių Simonos Smirnovos dainų. Taip šiltai ir jaukiai buvo padėkota visiems konkurso dalyviams:  Jurgitai Pauliukėnaitei, Linui Martinkėnui, Saulei Rastenytei, Dovilei Lukašanecaitei, Erikai Puzirauskaitei, Laurai Gimžiūnei, Miglei Pernavienei, Astai Dainytei, Stasiui Galatilčiui, Cagik Mesropian.

Pirmą vietą tekstų rašymo konkurse užėmė Linas Martinkėnas „Tas dangus raudonas“. Nuotraukų konkurse, temoje „Žvilgsnis“, pirmą vietą užėmė Asta Dainytė „Įžvelk, vieną sielą ir dvi širdis“, temoje „BetMENAS“ – Stasys Galatiltis „Aukštaičių aušra“.

Konkursui pateiktus darbus vertino komisija. Asta Morkienė – buvusi jaunimo reikalų koordinatorė savivaldybėje, Vilma Vilienė – Jaunimo konsultavimo taško Palūšėje darbuotoja, Skaistė Šerėnaitė – Ignalinos atviros jaunimo erdvės darbuotoja, Skaistė Meškelaitė – fotografė, Algis Jakštas – fotografas. Tekstus peržiūrėjo rašytoja Gintarė Adomaitytė.

Fotografai ir rašytojai buvo apdovanoti bibliotekos, muziejaus, turizmo informacijos centro ir savivaldybės dovanėlėmis. O svarbiausia dovana – 2023 metų kalendorius, kuriame išspausdintos dalyvių nuotraukos ir tekstai.

Dėkojame visiems dalyviams ir prisidėjusiems prie konkurso „Aš matau tave“. Džiaugiamės bendryste ir jaukia paroda, kuri nepasislėps, o keliaus toliau! Sekite naujienas.