Kęstučio Indriūno tapybos darbų parodos uždarymas

Balandžio 28 d. vyko unikalios parodos uždarymas dailininko, architekto-dizainerio Kęstučio Indriūno tapybos darbų paroda „Kryžiaus kelio stotys“.  Nutapyti Kryžiaus kelio stotis K. Indriūną įkvėpė skulptoriaus Rimanto Idzelio iš medžio drožtos XV stacijų, eksponuojamos Anykščių Šv. Apaštalo Evangelisto Mato bažnyčios šventoriuje. Tapytojui labai svarbu išsaugoti ir restauruoti R. Idzelio darbus, todėl jis savo paveiksluose stengėsi kuo tiksliau atkartoti skulptoriaus darbą.

„Ne aš pasirinkau tapyti šiuos darbus, o darbai per Dievišką vedimą pasirinko mane kaip autorių. Kiekvienos stacijos tapymo pradžioje jaučiau įtampą, nors procese jutau kaip įvaldau ranką ir tinkamiausią tapymo techniką, tačiau energija šių darbų lydėjo mane nuo pradžios iki pabaigos. Mano tikslas šiais tapybos darbais atkreipti visuomenės dėmesį ir parodyti, kokie nuostabūs skulptoriaus darbai puošia bažnyčios šventorių ir pakviesti dėti visas pastangas, kad juos išgelbėti, kol dar ne per vėlu..“, – teigė darbų autorius Kęstutis Indriūnas.

Tuo pačiu K. Indriūnas pasidžiaugė, kad Anykščių savivaldybė  sureagavo į aktualią problemą ir skyrė biudžeto lėšomis 20 000 eurų, kad sakralus menas  Anykščių Šv. Apaštalo Evangelisto Mato bažnyčios šventoriuje būtų deramai apsaugotas ir išsaugotas…

Eksponuodamas savo darbus didžiuosiuose miestuose dailininkas tikisi pritraukti dar daugiau mecenatų, taip pat ir susidomėjusiųjų R. Idzelio skulptūromis.

„Džiaugiuosi autoriaus darbais, tai iš ties unikali, įspūdinga paroda, kurią verta pamatyti kiekvienam iš mūsų.. Dėkoju, kad ši paroda neaplenkė ir Ignalinos..“ – parodos autorių Kęstutį Indriūną sveikino, įteikė dovanėlę ir dėkojo Ignalinos r. Švietimo ir kultūros skyriaus vedėja Gražina Mackonienė. Muziejaus vardu dėkodama už parodą, įteikė dovanėlę  Renata Veličkienė. Muzikinę nuotaiką dovanojo smuikinininkas Žilvinas Aigiris Bulavas.

Kęstutis Indriūnas yra architektas-dizaineris, tačiau piešia nuo jaunystės. Dar studijuodamas grafikos ir pastelės kūrinius pradėjo eksponuoti Vilniaus ir Kauno dailės salonuose bei Kauno dailininkų parodose.

Savamokslis skulptorius Rimantas Idzelis, pagal kurio skulptūras Kęstutis Indriūnas nutapė paveikslus, yra kilęs iš Panevėžio. Penkiolika metų praleido Amerikoje, nes norėjo pabėgti iš Sovietų Sąjungos. Grįžęs į Paberžę, pradėjo menininko kelią. Yra sukūręs daug modernių darbų, išdrožęs pusšešto metro kryžių Tėvui Stanislovui.

Kryžiaus kelio stotis Rimantas Idzelis išdrožė Monsinjoro Alberto Talačkos užsakymu. Gavęs visišką laisvę, R. Idzelis padarė įspūdingą darbą – modernų, alsuojantį ironija. Skulptorius mirė 2013-aisiais, eidamas 64-uosius metus.