Biudžetinė įstaiga, kodas - 302837241, Ateities g. 43, Ignalina | Tel. +370 682 13864 | muziejus@ignalina.lt

ISTORINĖ IGNALINA

„Istorinė IGNALINA“ – nuolatinė muziejaus ekspozicija, kuri pasitinka visus lankytojus vos atvėrus muziejaus duris. Ekspoziciją sudaro informaciniai stendai ir žaidimai. Kiekviena stendo lentelė pasakoja skirtingą istoriją. Pristatoma bendra miesto istorija, gydymo, švietimo įstaigų istorija. Neatsiejama Ignalinos istorijos dalis yra žydai gyvenę Ignalinoje. Minint 80-ąsias Holokausto pradžios Lietuvoje metines, Ignalinos žydų istorija įamžinta ekspozicijoje.

Ignalinos savitumas – sukurtas centrinės dalies planas, kurį sudaro stačiakampė aikštė ir aplinkinius kvartalus formuojantis taisyklingas gatvių tinklas. Stačiakampio plano centrinė Ignalinos dalis susiklostė 20 a. ketvirtajame dešimtmetyje, plečiant miestą. Tai yra saugoma istorinė dalis – urbanistikos paminklas. Todėl išskirti ir Ignalinos gyvenvietės, miesto planai bei miesto aikštės tema. Informaciniuose stenduose eksponuojama daugybė nuotraukų, kurios taip pat pasakoja Ignalinos istoriją.

Ekspozicijoje lankytojai galės susipažinti ne tik su informacija stenduose, bet išbandyti ir šalia esančius žaidimus: „Vandens lelijas“, žuvelių DOMINO, minkštų kubų dėlionę ir galės pasitikrinti savo žinias dėliojant Ignalinos rajoną.

Kiekvienas čia atras sau įdomią ir aktualią informaciją!

 

Projektą „Istorinė IGNALINA“ parėmė Kultūros paveldo departamentas prie Kultūros ministerijos.