Biudžetinė įstaiga, kodas - 302837241, Ateities g. 43, Ignalina | Tel. (8 386) 53147 | muziejus@ignalina.lt

Antroji projekto „Piešk, spalvink, pažink“ diena

Muziejus vėl šurmuliavo nuo vaikų klegesio. Tęsiamas edukacinis  piešimo veiklų ciklas „Spalvų paslaptys“. Vyko net du užsiėmimai, kuriuose dalyvavo vaikai iš Zarasų. Mokiniai labai mėgsta išvykas, nes gali pakeisti savo mokymosi vietą. O edukacinės programos plečia akiratį, turtina asmenybę, per jas mokiniai įgauna daugiau pasitikėjimo savimi, įgyja žinių, ugdo kūrybiškumą.

Edukacijos metu „Piešinys ant medžio trinkos“  vaikai išbandė naują piešimo būdą – piešimą ant medžio. Naudojant dažus, pasitelkus fantaziją mokiniai kūrė meną ant medžio griežinėlių. Tai skatino jų norą dalyvauti, įsitraukti į užduotį, taip jie mokėsi išlaikyti dėmesį. Čia nereikia būti menininku, svarbus pats procesas. Smalsumas ir noras pradėti tapyti švietė kiekvieno mokinio veide. 

Antrasis edukacinis užsiėmimas buvo tapymas smėliu. Ši technika – tarsi kokia magija. Vos tik vaikas paima smėlį į rankas ir pradeda juo piešti, paveikslėlis pradeda „atgyti“. Spalvoto smėlio pagalba išgaunami gražūs paveikslėliai. Kūrybinis procesas leidžia kurti, žaisti su spalvomis ir pasinerti į fantazijų pasaulį. Taip pat turi raminamąjį ir atpalaiduojantį poveikį, bei lavina pasitikėjimą savimi. Abu užsiėmimus vedė menų studijos „Spalvų juokas“ direktorė Alma Budreikienė. Kūrybinių edukacijų metu dalyviai kūrė ryškius ir linksmus paveiksliukus. Iš muziejaus vaikai išvyko sužinoję daug naujų dalykų, laimingi ir kupini įspūdžių.

Projektą remia Lietuvos kultūros taryba.