Biudžetinė įstaiga, kodas - 302837241, Ateities g. 43, Ignalina | Tel. (8 386) 53147 | muziejus@ignalina.lt

Ignalinos rajono savivaldybės viešosios bibliotekos projekto „Totorių istorija žadina vaizduotę“ parodos

 

Ignalinos rajono savivaldybės viešoji biblioteka vykdo projektą visuomenei  „Totorių istorija žadina vaizduotę“. Projektą dalinai  finansuoja Lietuvos Kultūros taryba.

Lietuvos Seimui paskelbus 2021 m. Lietuvos totorių istorijos ir kultūros metais norime juos paminėti atkreipdami dėmesį į totorių kultūros paveldą – istoriją, religiją, papročius, kulinarinio paveldo pažinimą, kaip visa tai įtakojo vietos kultūrą.

Lietuvos valstybės istorija yra neatsiejama nuo šimtmečiais greta lietuvių gyvuojančių tautų. Viena iš jų – totoriai. Totorių musulmonų sunitų bendruomenę dažnas mūsų pažįsta per kulinarinį paveldą – šimtalapius ir dolma – balandėlius, kurie seniau buvo sukami į vynuogių lapus. Totoriai yra ir viena seniausių religinių bendruomenių Lietuvoje – Didysis kunigaikštis Vytautas atvežė gausią, apie 15 tūkst. totorių bendruomenę į Lietuvą dar XII–XIV a.

Spalio 1 – 31 d. Ignalinos krašto muziejuje eksponuojamos trys parodos: „Krymo totoriai fotografijose“, „Lenkijos musulmonų – totorių – tradicijos ir dabartis“, „Lietuvos totoriai ir Krymas “.

Kviečiame apsilankyti.

 

 

  • 2021-10-01 - 2021-10-31
  • 0:00 - 0:00
Book Online